Тренінг

“LEAN менеджмент

(Ощадливе виробництво)”.

 

 

Що впливає на ефективність бізнесу.

 

Так склалося, що компанії, коли думають про прибутковість свого бізнесу, намагаються наростити в першу чергу обсяг продажів, а потім вже замислюються про прибутковість бізнесу в цілому. Можемо говорити, що це стало такою найпростішою бізнес-логікою.

 

У той же час, давайте згадаємо – для чого насправді існують комерційні підприємства? Правильно. Для того, щоб заробляти гроші. У свою чергу, звідки можуть взятися додаткові гроші у компанії?

 

Пеше джерело:

 

  1. – від збільшення кількості клієнтів;
  2. – їх бажання робити покупки частіше;
  3. – їх можливості купувати дорожчі товари (послуги).

 

Друге джерело:

 

  1. – від зниження витрат;
  2. – підвищення ефективності процесів. (Що у свою чергу призводить або до зниження тих самих витрат, або до утримання та залучення клієнтів.)

 

 

“Все, що ми не витратили – ми заробили”. 

 

Отже, що можна зробити для того, щоб знизити витрати та підвищити ефективність бізнес-процесів?

 

Першим спадає на думку це скорочення витрат на закупівлю товарів, матеріалів, послуг. У цих ґалузях компанії також динамічно розвиваються шляхом підвищення ефективності закупівельних процесів.

 

Парадокс в тому, що з усіх вищеописаних активних діях фірм, як у зовнішньому середовищі, так в середині себе можуть залишатися ” чорні дірки “. Через які витікають гроші. І це – Втрати. Часто втрати бувають прихованими від поверхового погляду. Або просто ніхто не хоче брати на себе таку важку роботу з їхнього знаходження та усунення.

 

У той же час, за аналогією з колесом автомобіля, можна уявити собі, що за наявності невеликого отвору в колесі водієві постійно потрібні зупинки та зусилля щодо додавання повітря в покришки. Звичайно, крім того, що це неприємно, це також вимагає постійної витрати додаткової енергії (ресурсу). Втрачається динаміка розвитку компанії на ринку.

 

І ось коло замикається. І ми знову починаємо судомно шукати чи нових клієнтів чи більш платоспроможних.

 

 

Що таке LEAN менеджмент і в чому його переваги?

 

Для спрощення пояснення ми можемо говорити, що LEAN менеджмент – це постійний процес пошуку джерел втрат і низькоефективних процесів. Він передбачає розробку та впровадження Рішень для скорочення втрат будь-якого роду, які стосуються грошей, продуктивності та часу. Причому, вартість даних Рішень має бути нижчою, ніж те, скільки нам “варті” втрати. Ось чому з другої половини минулого століття все більше країн та компаній розвивають у себе LEAN-підходи.

 

Потрібно відзначити, що LEAN менеджмент або бережливе виробництво, як його ще називають, тримає в полі зору не тільки процеси, пов’язані з виробництвом будь-якого товару або послуги. Його погляд ширший! Існують 3 основні види втрат:

 

  • – “Муда” – надвиробництво, очікування, непотрібне транспортування, зайві етапи обробки та зайві запаси, непотрібні переміщення та брак.
  • – “Мурі” – перенавантаження робітників, співробітників чи потужностей під час роботи з підвищеною інтенсивністю.
  • – “Мура” – нерівномірність виконання операції, наприклад, уривчастий графік робіт через коливання попиту.

 

Також існує ще один вид втрат, який у сучасних реаліях ринку праці в Україні дуже важливий. Це невикористаний людський потенціал.

 

Очевидно, що незалежно від виду вашого бізнесу чи то виробництво чи торгівля, все перераховане вище покриває повний спектр джерел втрати ресурсів.

 

Ні для кого не секрет, що ринок стає дедалі більше конкурентним. Вигравати перегони з конкурентами за допомогою інноваційних пропозицій та нарощування продажів все важче. Тому сучасна концепція бізнесу все більше лежить у площині того, що нам необхідно оптимізувати та покращувати всі існуючі у нас бізнес-процеси. Починаючи від закупівлі сировини та закінчуючи наймом співробітників. У цих питаннях принципи LEAN менеджмент є найбільш ефективними.

 

 

Комплексний підхід.

 

Команди, які використовують LEAN лідерство завжди у виграші. Тому що його методи, крім очевидних економічних переваг, також мають на увазі творчість і свободу в діях персоналу. А це означає для менеджменту, що утримання та розвиток найкращих співробітників стає більш вирішуваним завданням.

 

LEAN менеджмент менеджмент безпосередньо пов’язаний з такою областю як “Рішення проблем та прийняття рішень”. Існує ціла низка інструментів, які добре себе зарекомендували і допомагають системно вирішувати навіть найважчі завдання.

 

Тому ті співробітники, які мають подібні компетенції (читай “навички”) завжди будуть рухати бізнес до нової якості та результатів.

 

Саме тому всі компанії, що лідирують на ринку, в даний момент приділяють підвищений інтерес не тільки до впровадження LEAN підходів у своїй роботі, але й до навчання персоналу для досягнення комплексного результату.

 

 

Перевага тренінгу з Ощадливого виробництва від SalesVector.

 

Особливість тренінгу “LEAN менеджмент (Ощадливе виробництво)” від SalesVectorполягає в тому, що він максимально практично корисний саме вашій компанії.

 

За рахунок чого?

 

Крім того, що у учасників з’являється логіка LEAN менеджмент та розуміння його ефективності, ми також одразу відпрацьовуємо практичні навички саме на прикладі вашого підприємства. І не важливо, хто ви: Виробництво, Послуги чи Торгівля. Ми навчаємо наступним чином:

 

  • – Спочатку учасники виявляють та оцінюють у грошах існуючі у вас втрати.
  • – Потім будують карту Макігамі для аналізу процесів.
  • – А далі, за допомогою А3, розробляють план конкретних дій, які можуть усунути ідентифіковані проблеми.

 

На виході після навчання ви отримуєте команду з базовими практичними навичками у LEAN менеджменті!

 

Згідно нашого досвіду – такий підхід надихне ваших співробітників для подальшої творчої роботи ?

 

 

В ПРОГРАМІ ТРЕНІНГУ

“LEAN МЕНЕДЖМЕНТ (ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО)”:

 

 

Сутність поняття “Ощадливе виробництво”.

 

  • – Принципи LEAN.
  • – LEAN-трансформація (Кейс).
  • – 2 методи для змін: Кайдзен і Кайрайо.

 

Принципи LEAN менеджмент.

 

  • – Потік створення Цінності.
  • – Вытягування продукту.
  • – Как виявити втрати: Муда, Мурі, Мура (практикум).

 

Інструменти LEAN менеджмент.

 

  • – Як використовувати та застосовувати Канбан (Кейс).
  • – Пока-йоке.
  • – LEAN-квест.

 

LEAN-Лідерство і LEAN-Менеджмент, як основа змін.

 

  • – Лідерская модель Тойота.
  • – Матриця компетенцій.
  • – Як боротися з опором під час запровадження Ощадливого виробництва.

 

Карта дослідження процесу для розуміння Потоку створення Цінності.

 

  • – Як аналізувати та оптимізувати процеси за допомогою карти Макігамі (практикум).

 

Цикл PDCA і логіка вирішення проблем по А3.

 

  • – 7 кроків до рішення проблеми: Цикл PDCA.
  • – 4 типи проблем і специфіка їх вирішення.
  • – Структура А3 і вирішення проблем за данної технології (практикум).

 

Як розробити контрзаходи для усунення втрат.

 

  • – 5S.
  • – Діаграма спагетті.
  • – Швидка переналадка.

 

Візуальний контроль і стандартизація.

 

 

 

Консалтингова група SalesVector в Україні збільшує ефективність Ваших бізнес-процесів. Ми налаштовуємо продажі, навички переговорів та комунікації у команді. У сфері управління людьми оцінюємо персонал. Допомагаємо зробити якісним відбір персоналу.

Спеціальними бізнес-тренінгами в цілому збільшуємо ефективність керівників. Таким чином, підвищуючи ваш вплив на ринок. А значить, і тиск на конкурентів.

Ми можемо розробити стратегію, оптимізувати бухгалтерський облік. А найголовніше, зробити Ваш бізнес стійким та ефективним. І це за оптимальної витрати часу та фінансів.

Для цього ми використовуємо свою експертизу, яка заслуговує на довіру. Щоб Ваша компанія стало розвивалася у будь-якій частині території України.

Ваш бізнес, вартий того, щоб поставитися до нього серйозно. При цьому, Ви інвестуєте мінімум часу та ваших сил. Отже. Нам треба зробити разом кілька кроків. Як результат: Ви заощадите значні кошти. А головне, час на шляху до успіху.

Бізнес тренінг та консалтингові послуги у Києві та на території України від SalesVector можуть надаватись як разово так і на постійній основі. Тобто ми робимо й комплексні проекти. Ви вибираєте варіант зростання, що відповідає завданням Вашого бізнесу саме зараз.

 

Якщо у Вас виникли питання, ми з радістю відповімо вам по телефону або поштою:

 

Телефон: +380 50 331-82-25

 

Email: info@salesvector.org

 

Ми знаходимося у Києві, але працюємо по всій Україні!